Ana Sayfa Gündem "KADNİL'E DEĞİL DİYARBAKIR'A BAŞKAN ŞEÇİN"

"KADNİL'E DEĞİL DİYARBAKIR'A BAŞKAN ŞEÇİN"

Şehirlerimize hizmet yerine iradelerini terör örgütüne teslim edenlere 31 Mart’ta sandıkta tokadı vurun ki pişman olsunlar

Giriş Tarihi: 10 Mart 2019 Pazar 10:40

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır'ın İstasyon Meydanı'nda düzenlenen AK Parti mitinginde onbinlere hitap etti. İşte Erdoğan'ın konuşmasının satırbaşları;
 11 bir yılda dördüncü defa Diyarbakır'dayım. Diyarbakır Türkiye'dir, Türkiye de Diyarbakır'dır. Diyarbakır'ın üstüne terör örgütü belası kara bulut gibi çökmüştü. Terör örgütünün zulmünden kurtardıkça şehrimizin çehresinin nasıl değişmeye başladığını en iyi sizler biliyorsunuz. Tarih boyunca Kürtlere en çok zulmeden örgüt PKK'dır. Bu terör örgütü kalıntılarıyla bugünlere gelmedik. Bunlara kayyum kardeşlerimizle geldik. Onlar devletin kendilerine gönderdikleri parayı sizle harcadılar. Ama birileri halkın mesajını yanlış anladı. Halkın kendilerine verdiği 80 vekille, şehirlerimize hizmet edecek yerde; gidip siyasi söylemlerini marjinallere, iradelerini de terör örgütlerine teslim ettiler. Bu ülkede kamu adına görev yapanların sadece halka ve devlete hizmet edeceğini gösterdik. Şimdi lütfen elinizi vicdanınıza koyarak cevap verin. Kayyumların verdiği hizmeti, örgütün hizmetine girenlerden alabildiniz mi? Onların derdi hizmet değil, örgüte selam durmaktır. Halka hizmet yerine, ellerine örgütün tutuşturduğu bildirileri okuyanların Diyarbakır'a faydası yoktur.

BODRUM KATINDA SORGU
 Biz 31 Mart'ta size adam gibi belediye başkanları, hizmet için çalışacak belediyeler vaat ediyoruz. Biz bodrum katlarında teröristlerce sorguya çekilen, tokatlanan değil, emanetinize sahip çıkacak, karakterli belediye başkanları vaat ediyoruz. Diyarbakır bu şehrin kaynaklarını çukura gömen belediye başkanlarıyla yönetilmeyi hak etmiyor. 31 Mart'ta Diyarbakır'ın tercihinin bu yönde olacağına inanıyorum.

BUNLAR PARAYI KANDİL'E YOLLAR
 Kardeşlerim, Biz 17 yıldır gece gündüz çalışarak Diyarbakır'ı da görülmemiş hizmetlere kavuşturduk. Bugüne kadar Diyarbakır'a 41 katrilyon lira yatırım yaptık. Laf değil, bunları Bay Kemal anlamaz. Bunları bu HDP'liler anlamaz. Bunların eline para geldiği zaman Kandil'e gönderir. Biz, Kürt kardeşlerimizin ne Irak'ta ne Suriye'de ne de başka bir yerde emperyalistlerin planlarına alet olmamaları için mücadele ediyoruz. Bu ülkede Kürt kardeşlerimin hakkını, hukukunu, kültürünü, onurunu korumak için devrim niteliğinde işler yapan, risk alan varsa biz olduk.
 Diyarbakır'da 2 şehir hastanesi birden yapıyoruz. Bunların böyle bir derdi var mı? Bunların derdi çöp, çukur, çamur. Ya şu Diyarbakır'da yapılmış ne varsa biz yaptık biz. Bunlara öyle bir sandıkta tokadı vuralım ki pişman olsunlar.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirisiniz

"BİZANS ATIKLARINA OSMANLI TOKADINI İNDİRİN"

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık